Kurzy Spiritual Restructuring 

Spiritual Restructuring

Je metoda která byla též vyvinutá panem Robertem Detzlerem. I zde se napojuje na Vyšší Já a pomoci kyvadla se pak pracuje na fyzickém těle. Cílem metody je odstraňovat bolesti a nerovnováhu na úrovni fyzického těla. Metoda je souhrn duchovního čistění negativních energií, programů a tzv. práce s psychickým zraněním i práce s fyzickým tělem. Práce na fyzickém těle představuje jednoduché, nebolestivé korekce svalů, které jsou příliš stáhnuté nebo naopak uvolněné a často bývají příčinou bolestí a problémů zad a kloubů.

je metoda vyvinutá podobně jako SRT panem Robertem Detzlerem. Základem je i zde Psychická zranění jsou dnes zatím nezměřitelná dostupnými přístroji, představují situace prožité v tomto, ale i v minulých životech, které byly pro nás v daném čase mimořádně traumatizující, obvykle nám ublížili blízké osoby, a vytvořili jsme přitom množství negativních myšlenek a emocí, které zůstaly potlačené. Bez jejich vyčištění a odstranění bývá obvykle účinek většiny metod napravující tělo krátkodobý. Součástí metody Spiritual Restructuring není násilná náprava fyzického těla, kroucení, škubání ... Všechny korekce jsou jednoduché a nebolestivé a provádějí se poklepem, dotykem a také zcela bez dotyku. Je také možné provádět terapie na dálku bez fyzické přítomnosti klienta.

Co je možné metodou Spiritual Restructuring řešit

 • bolesti krční, hrudní a křížové páteře
 • nepříjemné pocity v oblasti zad a lopatkách
 • ztuhnuté a bolestivé svalstvo
 • potíže s klouby
 • chronické problémy s dutinami
 • bolesti hlavy a migrény
 • bolestivost čelistního kloubu
 • únavu zraku
 • opakující se nevysvětlitelné bolesti a nepříjemné pocity
 • v mnohých případech je korekcí svalů možné zlepšit problémy s chůzí
 • skolióza páteře
 • další problémy s klouby, svaly a také s orgány a dýchání

Po vlastních zkušenosti mohu říci že tuto metodu vřele doporučují masérům, masérkám a terapeutům, kteří se zabývají prací fyzického těla.

Ve většině případů jsem zjistil že jejích práce na tělech klientů je usnadněná tím že nemusí pracně „hnětat tělo" jako těsto na chleba. Podstatně rychleji a bez velké námahy se tak dostanou do větší hloubky než obvyklou masáží, což prospívá jak jejich klientům tak i samotným masérům, protože do jejich práce pak nemusí vkládat tolik tělesné síly.

Zkušenosti s restructuringem:

Jako každý člověk jsem i já takovou osobou která si musí nejdříve „ošahat" to co se naučím a přesvědčit že to skutečně funguje. Tak abych jsi osobně nemyslel tak mi ze zhora poslali rovnou nemalý „oříšek". Jedna klientka měla dcerku s rozsáhlou skoliózou páteře, kvůli které chodila křivě a měla nerovné držení těla. Po celkem 2 aplikací přímo na fyzické úrovni a 3 aplikací na dálku chodí tato holčička ve věku 10 let opět rovně, a bylo to pro mne krásná zkušenost pomoct tak mladému člověku a zároveň důkladné prověření že vše funguje.

Protože mne tento první příklad velmi přesvědčil tak i přesto mám rád několik způsobu prověření, jak se říká „do třetice všeho dobrého". Přišla mi právě moje známá, masérka, na terapii, protože měla fyzické a emocionální potíže. Krásné bylo taky skutečnost že asi měsíc před této terapii byla u lékaře který změřil její tělesnou výšku která byla v té době 164cm. Původně měřila tato klientka 169cm. Díky těžké práce maséra která je přece jen fyzicky náročná se ji shrbila záda a měla sama bolesti zad a dalších částí těla. Po jen jedné terapii ono doslova vyrostla a i já nad tím zíral jak je něco takového možné. Nicméně mi druhý den poslala děkovnou SMS že se její výška vrátila téměř na původní výšku, a to na 168,5cm.

Mohl bych zde uvádět ještě spoustu dalších příkladů ale to bych popsal nejspíš několik dalších stránek.

Pro absolventy alespoň základního kurzu SRT je tu novinka- Restrukturování. Negativní bloky a programy se s pomocí SRT vyčistí a pak může následovat úžasná práce na fyzickém těle. Spiritual Restructuring je dynamický, stále se rozšiřující systém, který je speciálně navržen tak, aby zahrnoval psychické a fyzické aspekty.

Tento kurz doporučuji masérům a terapeutům, kteří se zabývají prací fyzického těla. Metoda je úžasná a unikátní tím, že dokáže korekcemi odblokovat problémy, které se následně neopakují.

Technikou Spiritual Restructuring lze řešit velkou řadu fyzických obtíží. Samozřejmě nenahrazuje lékařskou péči. Systém je fantastický na odblokování chronických problémů páteře, svalů a kloubů.

Pro další informace a seznam kurzu mi napište email nebo navštivte webové stránky www.spiritualresponse.cz

Obsah kurzu SpR

 • 1. uvolnění mentálních a emocionálních bloků
 • 2. řešení svalové nerovnováhy způsobující problémy páteře, kloubů, žeber atd.
 • 3. vyrovnání rozdílných délek dolních končetin, kterou způsobují stažené svaly
 • 4. korekce čelistí, kloakálních dutin, očí, uší,
 • 5. čištění lymfatického systému
 • 6. harmonizace a korekce vnitřních orgánů a žláz
 • 7. práce s disharmonickými energiemi

Tento systém zahrnuje více jak 50 korekcí fyzického těla

Kurz vede certifikovaný učitel SRT a SpR Lukáš Putz. Kurz je ukončen certifikátem.

Informace o kurzu

 • Délka kurzu je 6 dnů
 • Cena kurzu je 7000 Kč

Doporučení ke kurzu

 • SRT I stupeň
 • Po vlastních zkušeností však musím říci že je lepší absolvovat před kurzem Restructuringu I a II kurz SRT.

Pro ostatní studenty 9 dní, protože se nejprve musí naučit eliminovat negativní programy a energie pomocí techniky SRT, aby korekce a tím i fyzické problémy byly trvalého charakteru. (Možnost rozdělit 3dny + 6 dní a nebo 3 x 3 dny)

Na kurz mohu přijet kamkoliv, pokud organizátor zajistí 8 a více žáků a prostory. Organizátor má kurz zdarma nebo ve stejné výši odměnu.

Přihlášení

Pro přihlášení na kurz Spiritual Restructuring přejděte na stránky www.spiritualresponse.cz